Bugün 15 Ağustos 2018 Çarşamba
 • İstanbul23 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  243,842
  %-0.07
 • Dolar
  6,4985
  %-7.15
 • Euro
  7,3766
  %-7.49
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2023e 12 kala Gaziosmanpaşada 12 Yeni Proje
31 Mart 2012 Cumartesi 15:37

2023'e 12 kala Gaziosmanpaşa'da 12 Yeni Proje

İstanbul’un büyük ve hızla gelişmekte olan ilçelerinden Gaziosmanpaşa çekim merkezi oluyor.

 

1.
KİPTAŞ – GOP MEDYA VE YASAM MERKEZİ

TRT GAZİOSMANPAŞA’YA GELİYOR...
 
Proje alanı Gaziosmanpaşa ilçesi sınırları içerisinde, TEM Otoyolu Metris Cezaevi Kavşağı’nın güney kıyısında yer almaktadır. İstanbul’un büyük ve hızla gelişmekte olan ilçelerinden Gaziosmanpaşa’mızda çekim merkezi ve çevresel değişim etkisi gösterecek GOP Yaşam ve Medya Merkezi Projesi KİPTAŞ tarafından yapılacaktır. GOP Yaşam ve Medya Merkezi Projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte ilçemiz başta olmak üzere İstanbul’un şehir planlamasına da önemli bir katkı sağlayacaktır.
 
Başkan Dr Erhan Erol, Gaziosmanpaşa’nın artık çekim merkezi haline gelmeye başladığını söyleyerek "Buradaki arsaya TRT 64 katlı İstanbul’un en büyük binasını yapacak. Burada dev stüdyolar, film platoları, rezidans, alışveriş merkezleri yer alacak.  Alışveriş merkezini gezenler aynı zamanda sevilen dizilerin çekimlerini de cam bölmeli stüdyolardan seyredebilecekler" dedi.
 
2.
GAZİOSMANPAŞA DEVLET HASTANESİ

GOP MAYIS AYINDA DEVLET HASTANESİNE KAVUŞUYOR…

Gaziosmanpaşa'da sağlık sorunlarına önemli oranda çözüm getirecek olan GOP Devlet Hastanesi Mayıs ayında açılacak. İlk olarak  20.12.2000 tarihinde yapımına başlanan ancak müteahhit anlaşmazlıkları ve mahkeme evreleri  nedeniyle yapımı 10 yıl geciken 300 yataklı devlet hastanesinin yeniden yapımı için Başbakana bilgi vererek  süreci hızlandırdıklarını belirten Dr. Erhan Erol, "Bu hastanenin vatandaşlara hizmet vermesiyle birlikte ilçede sağlık konusunda son derece önemli bir mesafe kaydedilmiş olacaktır. Hastanenin daha şimdiden Gaziosmanpaşalılara hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah açılışını da hastanenin gerçek sahibi siz değerli vatandaşlarımızın katılımıyla hep birlikte gerçekleştireceğiz. Başta Başbakanımız olmak üzere Sağlık Bakanımıza ve Bayındırlık ve İskan Bakanımıza gösterdikleri duyarlılıktan ötürü ilçem adına teşekkür ediyorum" dedi.
 
BAKAN MUSTAFA DEMİR DEVLET HASTANESİ İNŞAATINI GEZDİ

Aralık ayı içerisinde Gaziosmanpaşa Belediyesi’ni ziyaret eden ve Dr. Erhan Erol’la görüşerek çalışmalar hakkında bilgi alan Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, daha sonra Dr. Erhan Erol’la birlikte Devlet Hastanesi İnşaatını ziyaret etti. Devlet Hastanesi’nin inşaatını gezerek ilgililerden bilgi alan Mustafa Demir yaptığı açıklamada Mayıs ayında hastanenin yapımının tamamlanarak hizmete gireceğini müjdeleyerek bu konunun yakın takipçisi olacağını söyledi. Demir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da hastanenin  yapım aşamalarını yakinen takip ettiğini belirtti.
 
3.
GAZİOSMANPAŞA KENT KAPISI
 
Gaziosmanpaşa Mevlana Mahallesi’nde TEM çıkışında sağda ve solda iki kuleli ve birbirine bağlantılı Kent Kapısı adı verilen proje Emlak Konut tarafından gerçekleştiriliyor. Kent Kapısı Projesinde otel, rezidans, kongre ve alışveriş merkezi yer alacak.

4.
SARIGÖL – YENİDOĞAN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
 
İlçemizin geleceğinde son derece önemli bir rol üstlenecek Sarıgöl Yenidoğan Kentsel Dönüşüm Projesi ile mevcut bölgelerde kentsel yaşam standartları arttırılacak, gecekondu işgali ve kaçak yapılaşma ortadan kaldırılıp alt – orta gelir düzeyine hitap edecek olan Sosyal Konutlar üretilecektir.
 
Bölgede ayrıca yeşil alan artacak, okul alanları, açık ve kapalı otoparklar, sağlık tesis alanlarının yanı sıra yönetim ve kültür merkezleri gibi sosyal alanlar da yer alacaktır.
 
TOKİ ile ortak gerçekleştirilecek Sarıgöl - Yenidoğan Kentsel Dönüşüm Projesinin, Hamam Caddesi ile PTT arkası Sokak ve Sayaocağı Caddesi arasında kalan ve Sarıgöl ile Yenidoğan Mahallelerinin bir kısmını kapsayan 285 bin metrekarelik alanda oluşturulması planlanırken, bölgede gecekondu işgali ile kaçak yapılaşmanın ortadan kaldırılarak, ilçemizin daha yaşanabilir, çağdaş bir kent olmasını hedefliyoruz. Dönüşüm projesinde ana hedef toplam 285 dönümlük alanda genel plan çalışması yapılması, belediyeye ait olan 35 dönümlük alanda sosyal konut üretilmesidir.
 
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Erhan Erol Sarıgöl’deki kentsel yenileme projesi ile ilgili olarak, "TOKİ Sarıgöl’de tapusu belediyemize ait olan 35 dönüm arsa üzerindeki konutların inşasına başlıyor. Bu bölgedeki inşaatlarımız 14 katlı olacak ve bu binaların temeli atıldıktan sonra diğer parsellerdeki vatandaşlarımızla anlaşmaya başlayacağız. Proje hazır ve askı süreleri de tamamlandı. Proje kapsamında iki okul yeri üreteceğiz.  Kimseyi yerinden etmeden, bulunduğu yerde daire sahibi yapmayı hedefliyoruz. Roman vatandaşlarımızın beklentilerine uygun aynı bölgede bir Roman Sokağı yapacağız. Burada hayata geçirilecek az katlı binalarda  roman vatandaşlarımız isterlerse yaşantılarına devam edebilecekler. Ayrıca diğer parsellerde de yapılacak olan kentsel yenilemede vatandaşlarımız istedikleri müteahhit firmalarla anlaşabilir. Bize başvuran müteahhit firmaya da parsel ve oturum bilgilerini de  veriyoruz. Planlara uygun olduğu sürece özel firmalarla da vatandaşlarımız anlaşabilir, belediyemiz her türlü yardımı yapacaktır" dedi.

 


12-proje-gop-hastane.jpg

 

5.
G.O.P FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ
 
Projesi İstanbul İl Özel İdaresi tarafından hazırlatılan, Gaziosmanpaşa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Mevlana Mahallesi’nde 17940 m2 alan üzerine toplam 39750 m2 inşaat alanına sahip bir hastane kompleksi olarak planlanmıştır.

Hastane kompleksi içerisinde, 3. Bodrum katta kapalı otopark alanı, 2. Bodrum katta müşahade ve muayene odaları, 1. Bodrum katta ameliyathane, röntgen, labaratuar hasta yatak odası, yoğun bakım ünitesi,  zemin katta poliklinikler, hasta yatak odaları, 1.normal katta, fizyoterapist, yürüme analiz odaları, el terapi,su içi tedavi, buhar banyosu, basınçlı duşlar, 2. ve 3. Normal katlarda hasta yatak odaları bulunmaktadır. 250 yataklı hastane kompleksi içerisinde ayrıca 112 kişilik konferans salonu, seminer salonu ve sergi alanları bulunmaktadır.
 
Proje hazırlıkları tamamlanmış olup yapım ihalesi devam etmektedir.
 
6.
KÜÇÜKKÖY SPOR KOMPLEKSİ
 
Projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Projeler Müdürlüğü’nce hazırlanan, Küçükköy Yeni Mahalle’de yapılacak olan spor salonu 2.400 M² alan üzerine toplam 6.167 M² toplam inşaat alanına sahip bir kompleks şeklinde projelendirilmiştir.

Bodrum katında kapalı pazar alanı olarak da kullanılabilecek 1.750 M²’lik kapalı otopark bulunmaktadır. Toplam 800 kişilik çift taraflı tribünlerin yer aldığı tesiste basketbol, voleybol, hentbol gibi her türlü salon sporları yapılabilecektir. Ayrıca salon önünde çeşitli açık hava etkinliklerinin yapılabileceği yaklaşık 2.000 m²’lik geniş bir bahçe  de yer alacaktır.

Yine salon bünyesinde 2 adet aletli jimnastik ve kondisyon salonu, soyunma, hakem ve eğitmen odaları  ile oldukça ferah fuaye ve kafeterya alanı  yer alacaktır.
 
7.
SOSYAL KONUT PROJELERİ
 
Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ilçemiz sınırları içerisinde bulunan eskimiş, hayat standartlarının çok altındaki yapı alanları yeniden düzenlenmektedir. Bu sayede proje alanlarında yaşayan halkımızın çağdaş bir kent dokusunda yaşaması sağlanacaktır. Seçilen bölgelerdeki mülkiyet sahiplerine verilmek üzere Mevlana Mahallesi’nde yapımına başlanan soysal konut inşaatı tamamlanmış olup, dairelerin teslimi devam etmektedir.

8.
ADA BAZLI DÜZENLEME PROJELERİ
 
Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ilçemiz sınırları içerisinde bulunan eskimiş, hayat standartlarının çok altındaki yapı alanları yeniden düzenlenmektedir. Bu sayede proje alanlarında yaşayan halkımızın çağdaş bir kent dokusunda yaşaması sağlanacaktır. Yıldıztabya Mahallesi’nde belediyemiz mülkiyetinde bulunan ve hali hazırda üzerinde proje ürettiğimiz parsellerin "Stok Konut Alanı" olarak kullanılması ve hak sahipleri ile uzlaşma yoluna gidilerek kullanılması düşünülmektedir.
Yıldıztabya Mahallesinde yer alan 1790/1791 adayla ilgili plan tadilatı onanmıştır. Mevcut İmar Planına göre Ayrık- İkiz 3 Kat olan plan şartları, proje alanında 23.777 m2`lik inşaat yapılmasına izin vermektedir. Onaylanan plan tadilatına göre, 4 yeni blok bu alanda yapılacak inşaat alanı da bu inşaat alanını aşmayacak şekilde kullanılacaktır.

Çok sayıda bitişik nizam konut yerine az sayıda blok yapılarak, yeşil alan ve otopark sorununun çözümü bu şekilde bulunmuştur.

9.
GAZİOSMANPAŞA YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU
 
Projesi İBB Projeler Müdürlüğü’nce hazırlanan, Kazım Karabekir Mahallesi Kemal Şeker Bulvarı’nda yapılacak olan yüzme havuzu 2.216 M² alan üzerine toplam 8.288 M² toplam inşaat alanına sahip bir kompleks şeklinde projelendirilmiştir.

İçerisinde bay-bayan ve çocuklar tarafından kullanılabilecek 4 kulvarlı 25 metre uzunluğunda yarı olimpik yüzme havuzu bulunmaktadır. Kompleks dahilinde bay bayan olmak üzere fitness ve step salonları ile sauna ve türk hamamı da yer almaktadır.
 
Proje İstanbul İl Özel İdaresi tarafından 2010 yılı spor yatırımları bütçesine dahi edilmiş olup, 2011 yılı içerisinde inşaatına başlanılması hedeflenmektedir.
 
10.
TEM AVRUPA KONUTLARI 2. ETAP
 
Gayrimenkul sektöründe isim sahibi Artaş-Öztaş-Doğu İnşaat Ortak Girişimi ile TOKİ iştiraki Emlak Konut GYD A.Ş. tarafından gerçekleştirilen  Avrupa Konutları TEM proje alanının solundaki alan 3. Bölge olarak adlandırılmıştır. 
 
Değişen ve gelişen Gaziosmanpaşa’da bir yıldız gibi parlayan Avrupa Konutları’nın solunda kalan bu 3. Bölgede de konutlar devam edecek ve en kısa sürede yapımı tamamlanacaktır. Mimari kaliteleri, çevreye duyarlılıkları ve yenilikçi özellikleri ile uluslararası standartlara uygun özellikler taşıyan Avrupa Konutlarının içinde yer alan dairelerin dışında, otoparklar, havuz ile sosyal tesisler ve alışveriş merkezi de yer almaktadır.
 
11.
PARK ÇALIŞMALARI 1.
 
KÜÇÜKKÖY MEYDAN PARKI

Yeni Mahalle, 0/2901 – 0/ 2780- 0/2779 parsel olmak üzere yaklaşık 1500 m² lik alan, park olarak düzenlenecektir. Özel kaplama malzemelerinin, özel bitki tasarımlarının kullanılacağı alanda, oturma- dinlenme alanları, su perdesi ve seyir terasları yapılacaktır.
 

12-proje-gop-sehir-parki.jpg


MEVLANA MAHALLESİ ŞEHİR PARKI

Mevlana Mahallesinde 3535/6  parsel sayılı alanda, Şerife Bacı Parkının alt kısmında 35,000 m² lik bir alanda projelendirilen mesire alanında; yürüyüş ve koşu parkurları,  jimnastik alanları,  piknik ve dinlenme- seyir terasları tasarlanmıştır.

Ayrıca engelli oyun grubu ve engelli fitness aletlerinin olduğu mekanlar düzenlenmiştir. Manzara seyiri için gözetleme kulesi ve oturma alanları düşünülmüştür. Ayrıca basketbol, voleybol sahaları ile soyunma kabinleri ve duş alanları yapılacaktır.
 
12.
PARK ÇALIŞMALARI 2.
 
KARADENİZ MAHALLESİ ŞEHİR PARKI

Karadeniz Mahallesi,  2971 parselde yaklaşık 11.000 m² lik   alan, park olarak düzenlenecektir. Yürüyüş yolları, fitness aletleri, oyun grubu (kum havuzu), spor sahaları, piknik alanları tasarlanarak projelendirilecek, şehir parkı yapılacaktır.
 
MERKEZ ŞEHİR PARKI

Sarıgöl Mahallesi 1947 ada 1 parselin Yaklaşık 39 dönümlük bölümü planında park olarak görünmekte olup, bu alanın yaklaşık 20 dönümü şehir parkının ilk etabı olarak düzenlenecektir.  Şu an mülkiyet analizleri ve projelendirme çalışmaları devam etmekte olan park için, yürüyüş yolları, fitness  aletleri, oyun grubu (kum havuzu),  basketbol ve voleybol  sahaları, piknik alanları  tasarlanarak projelendirilecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
 • 100 gündür makam aracı yerine bisiklet kullanıyor!
 • İstanbul’da Hava Parçalı Bulutlu
 • TEM Otoyolu yan yollarla rahatlatılacak
 • İBB’den Başakşehir’e Katı Atık Aktarma İstasyonu
 • 12 Dalda 12 Madalya
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA