Bugün 16 Ağustos 2018 Perşembe
 • İstanbul25 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  224,364
  %-8.05
 • Dolar
  5,9638
  %-8.23
 • Euro
  6,7561
  %-8.41
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Anadolu Gençlik” Başakşehir’de buluştu
12 Mayıs 2018 Cumartesi 12:23

“Anadolu Gençlik” Başakşehir’de buluştu

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) Başakşehir’de düzenlediği “Gençlik Buluşması” renkli görüntülere sahne oldu.

protokol.20180512123346.jpg

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde, ERNE Booking’in ana sponsorluğunda düzenlenen geceye Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut, AGD Başakşehir Şube Başkanı Abdullah Altıntaş, Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Orhan Babacan, ERNE Medya Yönetim Kurulu Başkanı Halil Gölve, davetliler, vatandaşlar ve çok sayıda genç katıldı.

kuran.jpg

Beş yaşındaki Muhammed Bayuk’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Grup Dostane ve Grup Genç’in sevilen ezgileri, “İnanç tekeden süt çıkartır” isimli sineviyon gösterisi, Milli Görüş Lideri merhum Necmettin Erbakan’ın “Gençliğe Hitabesi”nin okunması, AGD’li miniklerin karate gösterisi ve Dursun Ali Erzincanlı’ın 15 Temmuz hain darbe girişiminin kahraman şehidi Ömer Halisdemir için yazdığı “30 Kuş” isimli şiirinin seslendirilmesiyle devam etti. Program, geceye destek veren kişi ve kuruluşlara plaket takdiminin ardından sona erdi.

omer-faruk-berber.jpg

“AGD’de kendimi ve yeteneklerimi keşfetme imkânı buldum”

Gençlik Buluşması’nın açılış konuşmasını yapan 9. Sınıf öğrencisi Ömer Faruk Berber, AGD’li bir genç olmanın ayrıcalıklarını anlattığı bir konuşma yaparak şunları kaydetti: “İlkokul 2. Sınıftan beri AGD’nin etkinliklerine katılıyorum, derneğimizle birlikte birçok yatılı gezilere katılarak eğitimler aldım. Bu kürsüye çıkmadan önce, ‘Acaba AGD benim hayatımda ne değiştirdi, bana neler kattı’ diye düşündüm. Birincisi AGD’de kendimi ve yeteneklerimi keşfetme imkânı buldum. Bu, benim için çok kıymetli. Bir gencin, hatta bir çocuğun birçok başarıya imza atabileceğini burada öğrendim. İkincisi: Okulda aldığım eğitimlerin yanı sıra AGD’nin bana kazandırdığı sorumluluk bilinci. Bu sayede; önce kendime, anne-babama, çevreme, ülkeme, sonra da İslam ümmetine ve tüm insanlığa nasıl faydalı olurum şeklinde bir sorumluluk bilinci oluşturdum. Üçüncüsü: Biz burada birbirimize saygıyı öğrendik. Teşkilatlanma gereği disiplinli olmayı öğrendik. Dördüncüsü ve en önemlisi Allah’a itaati ve Resulullah’ın (asm) sünnetine uymayı öğrendik.” Biz gençler, bu çatı altında sevgi ve kardeşlik, birlik ve beraberlik, merhamet ve adalet için bir araya geliyoruz ve burada huzurlu ve mutluyuz.”

abdullah-altintas.jpg

“Yarın elbet bizim, gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir”

Programda, izleyicilere bir selamlama konuşması yapan AGD Başakşehir Şube Başkanı Abdullah Altıntaş, derneğin gençlere yönelik çalışmalarından söz ettiği konuşmasında, “Anadolu Gençlik Derneği, ülkemizin 81 ilinde ve 957 ilçesinde ile dünyanın da birçok ülkesinde faaliyet gösteren bir dernektir. Biz burada iyinin, doğrunun, faydalının, adaletli olanın dünyaya egemen olabilmesi mücadelesinde, aynı inancı paylaşan, her renkten ve ırktan insanı kardeş bilen, kim olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı kendine görev bilen bir gençlik yetiştirmeyi hedefliyoruz. Yarın elbet bizim, gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir” ifadelerine yer verdi.

ali-ugur-bulut.jpg

“Amacımız: Peygamber (asm) ahlakıyla yoğrulmuş şuurlu nesiller”

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut da, AGD’nin diğer STK’lardan farkını vurguladığı konuşmasında, “Bugün bu ülkede birçok sivil toplum kuruluşu var. Fakat AGD onlardan çok daha farklı bir gençlik hareketidir. Bu ülkede herkes eğitim sisteminden çok şikâyetçidir ve bugün eğitimden mesul olan kişiler dâhil bu eğitim sisteminden şikâyet etmektedir. İşte böyle bir eğitim sisteminde yetiştirilmek istenen evlatlarımızın da ne kadar yanlış yollara doğru yönlendirildiğini hepimiz müşahede ediyoruz. İşte biz böyle bir eğitim modeli içerisindeki gençlerimize kurulmak istenen tuzaklara karşı bütün okullarımızda, üniversitelerimizde teşkilatlanarak bu yanlış eğitim modelinden çocuklarımızı korumaya ve onları Peygamber Efendimiz’in (asm) ahlakıyla ahlâklandırmaya gayret eden bir gençlik hareketiyiz. Bu eğitim modeli, 1948’de ABD ile imzalanan ''Fulbright Antlaşması'' ile temeli atılmış bir eğitim modelidir ve böyle bir sistemden hayırlı neticeler çıkması çok da mümkün değildir. AGD olarak amacımız Peygamber ahlakıyla yoğrulmuş şuurlu nesiller yetiştirmektir.” dedi.

kokteyl2.jpgKokteyl...sahin-duman.jpg

AGD'li genç Şahin Duman, programda Milli Görüş Lideri merhum Necmettin Erbakan’ın “Gençliğe Hitabesi”nin okudu.

grup-dostane.jpg

Grup Dostane

30-kus.jpg

Gecede, Dursun Ali Erzincanlı'nın 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir için yazdığı "30 Kuş" isimli şiiri okundu

grup-genc.jpg

Grup Genç

karate.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
 • YKS şampiyonlarından Kartoğlu’na ziyaret
 • Kameralar mazlum coğrafyalara çevrildi
 • Kitap müdavimlerinin 3'te 1'i Bağcılar'a kayıtlı
 • İtfaiye Eri Sınav Sonuçları Açıklandı
 • Türkiye'nin Kültürel Hafızası: Milli Kütüphane
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA