Bugün 20 Haziran 2018 Çarşamba
 • İstanbul28 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  194,235
  %0.08
 • Dolar
  4,7373
  %0.12
 • Euro
  5,4912
  %0.33
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bağcılar bir kültür merkezi daha kazandı
27 Mart 2012 Salı 16:16

Bağcılar bir kültür merkezi daha kazandı

Bağcılar Belediyesi tarafından yaptırılan Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat Merkezi ve Müzesi Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı bir törenle Bağcılar halkının hizmetine açıldı

Bağcılar Belediyesi tarafından yaptırılan Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat Merkezi ve Müzesi Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı bir törenle Bağcılar halkının hizmetine açıldı
BAĞCILAR Belediyesi tarafından 2011 Mehmet Akif Ersoy Yılı dolayısıyla inşa edilen Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat Merkezi ve Müzesi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katıldığı bir törenle açıldı. Açılışa İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul, AKP Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk ile çok sayıda davetli katıldı.

Çağrıcı: Özellikle bu güne denk getirdik
Programın açılışında konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "2011 yılı Mehmet Akif Ersoy yılı idi ve biz de bu merkezimizi İstiklal Marşımızın Kabulü’nün 91’inci yıl dönümüne denk getirdik" dedi. Çağrıcı şunları söyledi; "Her medeniyeti ayakta tutan belli değerler ve bu değerleri simgeleştiren kanaat önderleri vardır. Milli Şairimiz Mehmed Akif Ersoy, medeniyetimizin sembol isimlerinden birisidir. Çanakkale Savaşı sırasında, bir milletin varoluş mücadelesi verdiği günlerde; o, şiirleriyle, sohbetleriyle bize birlik ve beraberliği, istiklali ve istikbali öğretmiştir."

Arınç: Akif ırkçılığa karşıydı
Kaymakam Yurdakul, AKP İl Başkanı Babuşçu ve Vali Mutlu'nun ardından kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise Anadolu topraklarının bağımsızlığa kavuşmasının kolay olmadığını ve Mehmet Akif Ersoy'un inançlı bir insan olduğunu belirterek "Ersoy, Arnavut kökenli bir İstanbullu'dur. En büyük düşmanı ırkçılıktır, milletin birlik ve bütünlüğünü korumasını istemiştir. Manevi yönünün yanında sosyal ilişkileri de güçlü bir insandı. Sözünün eri, fakirlerin ve yoksulların derdini bilen, onların her zaman hatırlarını soran bir insandı" diye konuştu, Mehmet Akif Ersoy'un, gençliği "Asım" ismini verdiği bir gencin şahsında gördüğünü dile getiren Arınç, "O 'Asım' mutlaka inançlı olmalıdır, ahlaklı olmalıdır, milletine, toprağına, vatanına bağlı olmalıdır. Bilgi sahibi, edep ve haya sahibi, vatanperver, çalışkan olmalıdır. Bütün bunların şahsında hedefine koyduğu ‘Asım'a gelecek bir nesil gözüyle bakar. Asım, onun gözünde bir büyük kahraman ve idealdir" dedi.  Konuşmaların ardından açılışı yapılan Kültür Merkezi’nde Mehmet Akif Ersoy ile ilgili bir panel de düzenlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
 • Altınşehir’de çifte sevinç
 • Geleceğin yazılımcıları Living Lab’de yetişiyor
 • ‘Son Başbakan’ talimat verdi, proje hemen başladı
 • Uyuşturucu ile mücadele için destek istiyorum
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA