Bugün 20 Haziran 2018 Çarşamba
 • İstanbul28 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  194,235
  %0.08
 • Dolar
  4,7373
  %0.12
 • Euro
  5,4912
  %0.33
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bağcılar’ın 20 yıl öncesini anlattı
09 Mart 2012 Cuma 19:11

Bağcılar’ın 20 yıl öncesini anlattı

Bağcılar Belediyesi’nin toplantısında konuşan Belediye eski Başkanı Kıyıklık, DSP ve SHP bölünmesinin kendisine başarı getirdiğini söyledi

Bağcılar Belediyesi’nin Toplantısında konuşan Belediye eski Başkanı Kıyıklık, DSP ve SHP bölünmesinin kendisine başarı getirdiğini söyledi

BAĞCILAR Belediyesi’nin geleneksel İstişare Kurulu Toplantıları’nın 41.’si gerçekleştirildi. Halk Sarayı’nda düzenlenen toplantıya, Bağcılar’ın Kurucu Belediye Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, AKP Elazığ Milletvekili Faruk Septioğlu, Uşak Milletvekili İsmail Güneş, İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul, AKP Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk ile çok sayıda davetli katıldı.

İstişare toplantıları hizmetin ürünüdür

Açılış konuşmasını katılımcılara teşekkür ederek başlatan Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, istişare toplantılarının ‘Bağcılar’ı yaşanabilir bir şehir haline nasıl dönüştürürüz ‘ fikrinden çıktığını söyledi. Yapılan toplantının aslında 'Bağcılar’ın geçmiş 20 yılını da özetlediğini söyleyen' Çağırıcı, Bağcılar’ın yaşadığı değişim ve dönüşüm sürecinde istişare toplantılarının büyük katkısının olduğunu ifade etti.

DSP-SHP bölünmesinden biz zaferle çıktık

Feyzullah Kıyıklık da yaptığı konuşmada geçmişi ve gelinen noktayı anlattı. Belediye Başkanı olarak ilk seçilmelerini değerlendirirken DSP ve SHP'nin kapışması sayesinde başkanlığı kazandıklarını söyleyen Kıyıklık, “Aksi halde belediye başkanlığını almamız mümkün değildi. Çünkü DSP ve SHP'nin aldığı toplam oy 32 bin civarındaydı ben ise 17 bin oyla belediye başkanı seçildim. Yani bölünme olmasaydı bizim seçimi almamız mümkün olmayacaktı ve bize şans verilemeyeceği için Bağcılar ve hatta Türkiye çok şey kaybedecekti. Bugünkü iktidarımızında temeli o günlerde atıldı” dedi.

Yolunuz ‘asfalt değil’ diyerek araç vermediler

Kıyıklık ilk dönemi değerlendirirken yaşadıklarını şöyle özetledi; “1992’de belediyeyi aldık ama hiç aracımız yoktu. Kanuni hakkımız olan süpürge aracı istiyorum, ‘sizin asfaltlı yolunuz var mı ki süpürge aracı istiyorsunuz yazık değil mi’ diyorlardı. Seçilmemize rağmen devlet de bizi kabul etmiyordu. Ankara’da bir genel müdürlüğe gittim, genel müdür bana, ‘sizi seçilmiş kabul etmediğimiz için lütfen dışarı çıkınız’ dedi. İçişleri Bakanlığı’nın müfettişleri 63 kere belediyeyi ziyarete geldi. Biri gidiyor, diğeri geliyordu.”

16 okuldan 85 okula

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, konuşmaların ardından 20 yılı değerlendiren bir sunum yaptı. Eğitim, kültür, fen işleri, sağlık gibi farklı konu başlıklarında ve fotoğraflar eşliğinde sunumunu yapan Çağırıcı, “Kültür merkezinin, sosyal tesinin olmadığı, sadece 16 okulun olduğu bir Bağcılar’dan bugün 4 kültür merkezi, 3 sosyal tesis ve 85 okulun olduğu bir ilçeyiz” dedi.

Celal Karaali - Kent Yaşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
 • Altınşehir’de çifte sevinç
 • Geleceğin yazılımcıları Living Lab’de yetişiyor
 • ‘Son Başbakan’ talimat verdi, proje hemen başladı
 • Uyuşturucu ile mücadele için destek istiyorum
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA