Bugün 18 Haziran 2018 Pazartesi
 • İstanbul21 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  194,542
  %-0.04
 • Dolar
  4,7355
  %1.16
 • Euro
  5,5009
  %0.91
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Topbaş son nöbetini Saraçhane’de tuttu
08 Ağustos 2016 Pazartesi 10:44

Başkan Topbaş son nöbetini Saraçhane’de tuttu

İlçe ilçe gezip vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbeti tutan Başkan Kadir Topbaş, son demokrasi nöbetini de eşi Özleyiş Topbaş ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünü dolduran vatandaşlarla tuttu.

Saraçhane’yi dolduran ve 15 Temmuz’dan bu yana demokrasi nöbetini tutan vatandaşlara hitap eden Başkan Kadir Topbaş, “Ne güzel bir tablo, ne güzel bir duruş, ne güzel bir birliktelik. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.Bin yıllık tarihe sahip bir milletin 15 Temmuz’da yeni bir destan yazdığını ifade eden Başkan Topbaş, “Gelecek kuşaklara ve dünya insanlığına bir farklı mesaj verdiniz. Böyle bir milletin bir evladı olmaktan duyduğum gururu ifade etmek istiyorum. Hamdolsun milli iradeye ve vatanımıza kast edenlere, darbe yapmak isteyenlere, millet olarak büyük ders verdiniz. İnsanlık tarihine bir kayıt düştünüz. Hiçbir millette görmediğimiz ve göremeyeceğimiz bir güzellik sergilediniz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.Yarın yapılacak olan Yenikapı’daki büyük mitinge siyasi parti genel başkanlarının da katılacağını hatırlatan Başkan Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başkomutanımız, nöbetimiz var dedi siz ikinci bir emre kadar meydanları da terk etmiyorsunuz. Yarın için inşallah Yenikapı’da büyük bir buluşma var. Sayın cumhurbaşkanımızın davetiyle demokrasi ve şehitler mitingi yapacağız. Orada büyük bir aile olacağımızı tüm dünyaya göstereceğiz. Türkiye’de 81 vilayette bu duruş sergilenecek. Çünkü maalesef dünyada batı kesiminde farklı bir algı yönetimi var. Bu algı yönetimini kırmak adına gelsin görsünler ki 79 milyon insan nasıl ayakta duruyor. Nasıl dimdik vatanına milletine sahip çıktı nasıl kendisini siper etti bunu görsünler, bu dünyaya yansısın diye yine o duruşu sergileyeceğiz.”“Halka rağmen, milli iradeye rağmen hiçbir güç iktidar olamaz” diyen Başkan Topbaş, tanklara göğsünü siper edenlerin bunu tüm dünyaya gösterdiğini söyledi. Bu göğüs germenin dünyanın herhangi bir yerinde de darbe girişimine kalkışacakları bir kere daha düşünmeye sevk ettiğini ifade eden Başkan Topbaş, “Hep Türk milleti gözlerinin önüne gelecekler. Bu tür bir davranışı daha önce hiçbir millet gösteremedi. Vatan toprağı milli iradeye rağmen başkalarının eline geçemez dediniz. Onların her türlü şer düşünceleri kavgaları kendilerince gayretleri boşa çıktı. Hamdolsun rezil rüsva oldular. Yargı önündeler hesap verecekler. Milletimize ödettirdiklerinin cezasını çekecekler” ifadelerini kullandı.

 

57227.jpgYarının Türkiye’sinin bugünden farklı olacağını vurgulayan Başkan Topbaş, bu farklılığı beraber başaracağız dedi. Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Milletçe tarihe bir kayıt düşüyoruz. Bir milat çizgisi çekiliyor. Gelecek kuşaklar bizi hayırla yad edecekler. Hamdolsun bu güzellikleri birlikte yaşadık. Dostluklar oluştu, birbirimizin farkında olduk. Yorgunluk hissetmedik, nöbet tutmak kutsaldır dedik ve elimizde şehit kanlarıyla sulanmış al bayrağımızla meydanları doldurduk. Bu güzellik hiçbir millete nasip olmadı. Bundan böyle de Türk milletinin gücünün ne olduğunu dünya insanlığı gördü ve sizden bilecek.Vatan millet bayrak söz konusu olduğu zaman nasıl bir araya geliyorlar, nasıl güç gösteriyorlar diye dünya bunu hep hayretle ve hayranlıkla birbirlerine aktaracak. Rabbim gücünüze güç katsın. Kardeşliğinizi ve dostluğunuzu daim kılsın.”“FETÖ’nün kanlı darbe girişiminde şehit düşenler olmasaydı bugün buralarda olamayacaktık” diyen Başkan Topbaş, Saraçhane önünde de 17 vatandaşımızın şehit düştüğünü hatırlattı. Başkan Topbaş konuşmasına şöyle bitirdi: “Buraya İmanlarıyla geldiler, bu toprakları çiğnetmeyiz, eşkıya bu topraklarda hüküm süremez, millet olarak biz buradayız, siz kimsiniz bre gafiller dediniz. Her biri hüsrana uğradı, kaçacak delik arıyorlar şimdi. Bir destan. Geleceğe yansıyacak inşallah. Bu tablo bir tarih. Bunu ancak yaşayan ve hisseden görebilir. Başkaları göremez. Diyorlar ki ne nöbetmiş, bu kadar sürer mi nöbet? Bu ailelerde bu ocaklarda her hanede ya gazi ya şehit vardır. Şehit torunlarına niçin nöbet tutuyorsun denir mi? Gazilerimiz hastanede tedavileri bitti evlerinde istirahate çekilmeleri gerektiği halen meydanlara geliyorlar. Neymiş istirahat diyorlar. Böyle yüce bir milletin mensubu olmak ne güzellik.”Başkan Topbaş ayrıca yarın Yenikapı’da yapılacak olan büyük buluşmanın son hazırlıklarını da akşam saatlerinde yerinde incelediğini ve herkesi yarınki büyük buluşmaya davet ettiğini söyledi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA