Bugün 18 Haziran 2018 Pazartesi
 • İstanbul21 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  194,542
  %-0.04
 • Dolar
  4,7355
  %1.16
 • Euro
  5,5009
  %0.91
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir Şey Yap Güzel Olsun
21 Şubat 2017 Salı 14:23

Bir Şey Yap Güzel Olsun

"Kamil İman Kamil İnsan" temasıyla Siyer Vakfı tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen "Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması"nın ödül töreni, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Gençlere, Ayşe Şasa'nın "Yeşilçam Günlüğü" kitabını tavsiye eden Avcı, "Efendimiz, dünyayı teşriflerinin esbab-ı mucibesini, güzel ahlakı tamamlamak olarak tarif ediyor. 'Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim' buyuruyor. Bu sebeple, Siyer Vakfı tarafından 3 yıldır düzenlenen ve sinema sektöründe Efendimiz'in örnek ahlakı, emin şahsiyeti, mücadele ve mücahedelerle geçen hayatının anlaşılabilmesi, onun bizlere vaaz ettiği ahlakın anlaşılabilmesi ve bu konularda bir şuur oluşmasını sağlayacak filmler üretilmesini teşvik eden bu yarışmayı, çok mühim, çok anlamlı buluyoruz. O sebeple Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak, bu yolda gayret sarf eden bütün genç arkadaşlarıma, 'niyet hayr, akıbet hayr' düsturuyla hayırlı çalışmalar, başarılar niyaz ediyorum." diye konuştu.
 
 
 
ZEYTİNBURNU GÖSTERİ SANATLARI AKADEMİSİ'NE ANLAMLI ÖDÜL
 
Zeytinburnu Belediyesi Gösteri Sanatları Akademisi öğrencilerinin çektiği Bir Şey Yap Güzel Olsun adlı kısa film, 3. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması'nda Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Sponsor özel ödülüne değer bulundu.
 
 
Ödülünü Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz'dan alan yönetmen Ömer Dişbudak, teşekkür konuşmasında "Bu filmin senaryosunu bana hediye eden Alemlerin Rabbine hamd ediyorum. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Gösteri Sanatları Akademisi'ndeki Sinan Sertel hocama çok teşekkür ediyorum. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a ve son olarak Ahmet Uluçay, 'Benim gibi sorumsuz bir adamı yönettiği için en büyük yönetmen eşimdir' diyor. Ben de benim gibi sorumsuz bir adamı yönetebildiği için eşime teşekkür ediyorum." dedi. Ödül Töreni'nde Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem İskenderoğlu da hazır bulundu.
 
 
 
 
kisafilm1-detay.jpg
 
 
 
 
 
GÖSTERİ SANATLARI AKADEMİSİ EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR
 
Kültüre ve sanata verdiği önem ve değerle farklı bir profil çizen Zeytinburnu Belediyesi, Gösteri Sanatları Akademisi ile de iddialı bir projeye start verdi. Akademi öğrencilerinin ilk ürünlerinden biri olan Bir Şey Yap Güzel Olsun, Akademi'nin uzun vadede nasıl başarılı işlere imza atacağının da ilk habercisi.
 
 
 
kisafilm2-detay.jpg
 
 
 
Mehmet Usta yönetimindeki Gösteri Sanatlar Akademisi öğrencilerinden Ömer Dişbudak'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği kısa filmin kurgusunda Seyit Ali Erdoğan ve Yasin Dizbay, kamerada Bedirhan Sezer'in imzası var. Proje danışmanlığını Gösteri Sanatları Akademisi hocalarından Sinan Sertel'in yaptığı kısa film, bir gencin yaşantısıyla, iyiliği bir hâl olarak üzerinde taşımasıyla nasıl güzel bir örneklik olabileceğini konu alıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA