Bugün 16 Ağustos 2018 Perşembe
 • İstanbul25 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  224,364
  %-8.05
 • Dolar
  5,9638
  %-8.23
 • Euro
  6,7561
  %-8.41
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Faizsiz konut piyasasına yeni bir firma: BİREVİM
28 Eylül 2016 Çarşamba 11:51

Faizsiz konut piyasasına yeni bir firma: BİREVİM

Geçtiğimiz günlerde kurulan Birevim, banka ve faiz olmadan konut satışı piyasasında yerini aldı. Firma “faizsiz ev sahibi olma yöntemini yeniden tanımlama” iddiasıyla yola çıkıyor.
Konut satın alırken en önemli enstrümanlar olan konut kredi faizleri ve bankalar yavaş avaş tarihe karışacak gibi görünüyor. Çünkü faizsiz konut alım piyasasında artık bir firma daha var: Birevim.
 
 
 
Birevim nedir?
 
Daha önce benzer bir firmada pazarlama müdürü olarak görev yapan Murat Çiftçi tarafından geçtiğimiz ay kurulan Birevim, “Faizsiz ev sahibi olma yöntemini yeniden tanımlıyoruz” sloganıyla yola çıkıyor. Yine geçtiğimiz günlerde yayına başlayan www.birevim.com internet sitesinden ulaşılan bilgilere göre Birevim, faizsiz konut satışı yöntemlerinde son derece deneyimli, genç, dinamik ve heyecanlı bir ekipten oluşurken, faizsiz ev sahibi olma sisteminin başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde en fazla tercih edilen yöntem olacağına da inanıyor.
 
 
 
Birevim’den nasıl ev sahibi olunuyor?
 
Öte yandan Birevim’in sistemiyle ev sahibi olmanın üç ayrı yolu bulunuyor. Bunlardan ilkinin adı “Sıra Tespitli Yöntem” adıyla biliniyor. Bu yöntemde müşterinin evi teslim alacağı tarih, noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirleniyor. İsteyen müşteri hiç peşinat ödemeden ev sahibi olabiliyor. Buna göre müşteri, almak istediği evi belirleyip, peşinatı olup olmadığına göre Peşinatlı veya Peşinatsız Sıra Tespitli Yöntem’i seçiyor. Ardından müşteri aylık taksitlerini de kendi belirledikten sonra, bu taksit tutarına göre sayıları 40 ile 120 kişi arasında değişen gruplardan birine dahil ediliyor. Birevim’le söz konusu şartları kapsayan bir sözleşme imzalandıktan sonra noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle müşterinin evini ne zaman teslim alacağı belirleniyor. Belirlenen tarihte Birevim istediğiniz evi satın alarak müşteriye teslim ediyor. Daha sonra, önceden belirlenen taksitlere evin bedelinin binde dördü oranında artırım yapılarak yeniden düzenleniyor. Ancak artırılan taksitler kalan borçtan düşüldüğü için evin toplam maliyetine etki etmiyor. Yeniden düzenlenen taksitler sayesinde müşteri, borcunu olması gerekenden daha kısa sürede bitirme fırsatı yakalıyor. Örneğin müşteri; 100 kişilik grupta evi birinci sıradan aldıysa, borcu 72 ayda bitiyor.
 
 
faizsiz-konut-piyasasina-yeni-bir-firma-birevim.jpg
 
 
Birevim’in sunduğu diğer yöntemin adı ise “Serbest Planlı Yöntem”. Bu yöntemde müşteri evi alacağı tarihi ve ödemelerini kendisi belirliyor. Bu yöntem şu şekilde işliyor: Müşteri yine evini ve peşinat ödeyip ödemeyeceğini belirlemesinin ardından, isterse ara ödeme yapıp yapmayacağını da belirliyor. Bu sistemde müşteriye sabit taksit veya teslimden sora artırılabilen taksit seçeneği de sunuluyor. Tüm bu ayrıntıların belirlenmesinin ardından hazırlanan ödeme planı neticesinde evin ne zaman teslim alınacağı da ortaya çıkıyor. Bu verilere göre imzalanan sözleşmenin ardından teslim tarihi geldiğinde müşteri evi teslim alıyor.
 
 
Birevim’in sunduğu son yöntemin adı ise “Konut Değer Endeksli Yöntem”. Bu yöntemde müşterinin evi teslim alacağı tarih yine sıra tespitiyle belirleniyor. Ancak teslim tarihi gelene kadar Merkez Bankası’nın her ay yayımladığı konut fiyat endeksi baz alınarak evin değeri de artıyor. Böylece teslim tarihinde müşteri evini değer kaybı yaşamadan almış oluyor. Bu yöntem, belli bir yere kadar Peşinatsız Sıra Tespit Yöntemi gibi işliyor. Çünkü Konut Değer Endeksli Yöntem’i seçenlerden peşinat alınmıyor. Alınmak istenen daire belirlenip taksitler tespit edildikten sonra taksit miktarına göre 40’tan 120’ye kadar değişen gruplara dahil olan müşteriler, Birevim’le sözleşme imzalandıktan sonra taksitlerini, Merkez Bankası’nın açıkladığı konut fiyat endeksine göre revize ederek ödüyorlar. Böylece evlerinin değerini korumuş oluyorlar.
 
 
Birevim iletişim bilgileri
 
Ayrıntılı bilgi için Birevim iletişim bilgileri
 
Birevim Genel Merkez Adres: Tophanelioğlu Cad. No:8 Altunizade / Üsküdar / İstanbul
 
Birevim Genel Merkez Telefon: 444 23 53
 
Birevim Web: www.birevim.com
 
Birevim E-Posta: [emailprotected]
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
 • YKS şampiyonlarından Kartoğlu’na ziyaret
 • Kameralar mazlum coğrafyalara çevrildi
 • Kitap müdavimlerinin 3'te 1'i Bağcılar'a kayıtlı
 • İtfaiye Eri Sınav Sonuçları Açıklandı
 • Türkiye'nin Kültürel Hafızası: Milli Kütüphane
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA