Bugün 15 Ağustos 2018 Çarşamba
 • İstanbul23 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  243,842
  %-0.07
 • Dolar
  6,4985
  %-7.15
 • Euro
  7,3766
  %-7.49
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Has Parti Zeytinburnu Muhtar ve STKları geziyor
29 Mart 2012 Perşembe 17:32

Has Parti Zeytinburnu Muhtar ve STK'ları geziyor

Has Parti'nin bu haftaki ilk durağı Sümer Mahalle Muhtarı Akın Coşkun'du. Zeytinburnu'nun Kentsel Dönüşüm nedeniyle en çok konuşulan ilçelerinin başında gelen Sümer Mahallesinde, Has Parti ziyaretinde de öncelikli konu deprem ve kentsel dönüşümdü.

İlçenin sorunlarını gündeme getirmenin yanında, STK'larla birlikte ilçemize faydalı olabilecek çalışmalarda yürütülüyor. Has Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Abdulhakim Kaya, Teşkilat Başkanı Serkan Fettah, Mali İşler Başkanı Ömer Atasoy,Gençlik Kolları Başkanı Selim Emre Doğru ile birlikte Muhtarlara ve spor Kulüplerine yaptığı ziyaretlere devam ediyor.

SÜMER'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUŞULDU

Has Parti'nin bu haftaki ilk durağı Sümer Mahalle Muhtarı Akın Coşkun'du. Zeytinburnu'nun Kentsel Dönüşüm nedeniyle en çok konuşulan ilçelerinin başında gelen Sümer Mahallesinde, Has Parti ziyaretinde de öncelikli konu deprem ve kentsel dönüşümdü. Muhtar Akın Coşkun şuan Sümer Mahallesinde yapılanın Kentsel Dönüşüm olmadığı sadece oraya has bir dönüşüm, aktarma projesi olduğunu söyledi. Yeni Kentsel Dönüşüm Yasasının da masaya yatırıldığı görüşmede, Has Parti İlçe Başkanı Abdulhakim Kaya depremin kaçınılmaz bir gerçek olduğunu fakat Depremi öne sürüp dönüşüm yapılarken Vatandaş mağdur edilemeden vatandaşın elinden arsası evi alıp yandaş müteahhitlere peşkeş çekilmeden yapılamalıdır dedi.

MUHTALARADA BİLGİ VEREN YOK

Sümer Mahallesinin ardında ikinci durak Nuripaşa Mahallesiydi. Muhtar Yılmaz Kaya Has Partilileri oldukça sıcak karşıladı. Kaya, Vatandaşın hem kentsel dönüşüm yasasından hem de kaldırım paylarından dolayı kafasının oldukça karışık olduğunu söyledi. Zeytinburnu Halkı kaldırım vergileri yüzünden çok mağdur oldu. Vatandaş koşup muhtara geliyor. Halbuki muhtara bilgi verende yok. Kaldırım payları ilçemizde çok yüksek orandan alınıyor. Buda Zeytinburnu halkını mağdur ediyor.

KÜLTÜR MERKEZLERİNDE YANDAŞLARINA KOKTEYL

Has Parti İlçe Başkanı Abdulhakim Kaya, Muhtarın bu açıklamaları üzerine iki tane Kültür Merkezi dev konferans salonları var burada yandaşlarına Kokteyl yapacağına vatandaşları mahalle mahalle toplayıp, hem Kentsel Dönüşüm Konusunda hem de Kaldırım payları konusunda bilgilendirseler çok daha güzel olacak dedi.

Nuripaşa Mahallesi Muhtarı Yılmaz Kaya, Milletvekili Maaşları, 2 B Arazi ve benzeri bir çok konu meclisten jet hızıyla geçerken muhtarların yeniden eski itibarının kazandırılması ile ilgili yasa hiç gündemlerinde yok dedi.

BAŞKAN RÜYALARINDA BARİ BİZİ DE UNUTMASA!

Has Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Abdulhakim Kaya, Başkan Murat Aydın'ın Zeytinburnu'na dair projelerin önce rüyalarını görüyoruz sözünü de eleştirdi. Bari Başkanımız bu güzel rüyaları görürken bizlere de dua etmeyi unutmasa dedi.

Has Parti'nin üçüncü durağı Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Nadiye Polat'tı. Yeşiltepe Muhtarı ilçemizdeki yeşil alanların azlığını gündeme getirdi ve keşke herke işyerinin evinin önüne yeşillendirme çalışması yapsa dedi. Polat bizler muhtarlar olarak çok zor durumdayız. Elimizdeki bütün yetkileri aldılar. Bizler mahallemizdeki vatandaşlarımız şu fakirdi bu ihtiyaç sahibidir diye gidip hiç bir kuruma bildiremiyoruz. Her gün onlarca icra geliyor. Vatandaş çok zor durumda dedi.

AK PARTİ MAHALLE BAŞKANLARI MUTARLIĞA SOYUNMUŞ

Has Parti İlçe Başkanı Abdulhakim Kaya, Muhtarlara artık ihtiyaç kalmadığını Ak Parti'nin mahalle başkanları oylarını artırmak uğruna muhtarların görevlerine soyulduklarını ve onları saf dışı bıraktıklarını söyledi.

Has Parti Zeytinburnu Heyetinin son durağı İlçemizin amatör kulüplerinden biri olan Güneşspor'du. Başkan CHP Meclis üyesi Cengizhan Bahçekapılı olunca, Güneş Spor Lokalinde CHP Meclis Üyeleri Fikret Konya, Şenol Yurtseven, ile karşılaşan Has Partililer burada da siyaset konuşmak zorunda kaldılar. Güneşpor'da Gündem Kentsel Dönüşüm ve Deprem oldu.

ZEYTİNBURNUHABER.ORG

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
 • 100 gündür makam aracı yerine bisiklet kullanıyor!
 • İstanbul’da Hava Parçalı Bulutlu
 • TEM Otoyolu yan yollarla rahatlatılacak
 • İBB’den Başakşehir’e Katı Atık Aktarma İstasyonu
 • 12 Dalda 12 Madalya
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA