Bugün 18 Haziran 2018 Pazartesi
 • İstanbul21 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  194,542
  %-0.04
 • Dolar
  4,7355
  %1.16
 • Euro
  5,5009
  %0.91
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnsan’ın Koordinatları” açıklandı
23 Mart 2012 Cuma 11:08

İnsan’ın Koordinatları” açıklandı

Ünlü iletişimci Prof. Dr. Üstün DÖKMEN İnteraktif Gösterisi “KÜÇÜK ŞEYLER” ile 20 Mart Salı akşamı Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde sahne aldı.

Ünlü iletişimci Prof. Dr. Üstün DÖKMEN İnteraktif Gösterisi “KÜÇÜK ŞEYLER” ile 20 Mart Salı akşamı Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde sahne aldı.

 

Prof.Dr. DÖKMEN akademik bilgileri ve gözlemlerini, eğlenceli parodilerle renklendirerek Başakşehirliler için anlattı

 

Ebeveynlerin çocukları ile beraber ilgiyle takip ettikleri gösteri de Prof. Dökmen, İnsanın koordinatlarının değişmediğine dikkat çekerek “50 yılda teknolojide çok büyük gelişmeler olmasına rağmen insanın doğası kadın-erkek ilişkileri çok az değişti. İş ve sosyal yaşantımızı evliliklerimizi sıcak tutmak ,mutlu olmak için gayret etmek,çalışmak gerekir”dedi.

 

Bilgi eksikliğinin toplum ve insan gelişiminde verdiği zararlara da değinen Prof. Dr. Dökmen, “Toplum olarak edindiğimiz bilgilerin doğruluğunu kontrol etmiyoruz. Bilgi (Data) ve araştırma eksiklikleri toplumsal algılarımızda yanılsamalara yol açıyor . Çocuklarımızın keşif ruhu yok oluyor. Küçük yaşlarda benimsettiğimiz ezbercilik, ilerleyen yaşlarda önyargılar oluşturmamıza neden oluyor” diye konuştu

 

 Prof.Dr Dökmen’in eğlenceli sunumu ile kahkahaların eksik olmadığı programda Tiyatro Yeniden Grubu oyuncularının oynadığı “Önyargılarımız, İş yaşantısında Yaratıcılık Nasıl Yok Oluyor, Çocuk Yetiştirmede Yapılan Hatalar” başlıklı parodileride ilgiyle takip edildi.

 

Aynı nota ile muhteşem çok seslilik oluşturan Ravel’in “Bolerosu” eşliğinde programın kapanışını yapan Prof.Dr.Dökmen yaşam kalitemizi yükseltemek için önerilerde bulundu “Arka arkaya aynı notaların tekrarlarından oluşan bu ünlü eser hayatımıza benziyor. Monoton geçen hayatımıza notalar aynı olsa bile yeni enstrümanlar ve tınılar katarak renklendirmek elimizde. Ön yargılardan uzaklaşmalı, karşımızdaki düşüncelerimizi sorgulamalı, çocuklarımızın yaratıcılıklarını geliştirmeliyiz” diyerek sözlerini tamamlayan Prof.Dr. Dökmen alkışlarla uğurlandı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA