Bugün 19 Ağustos 2018 Pazar
 • İstanbul25 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  229,442
  %4.50
 • Dolar
  6,0368
  %3.18
 • Euro
  6,8881
  %3.60
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kuran Grup’tan çığır açan kampanya
07 Aralık 2016 Çarşamba 13:20

Kuran Grup’tan çığır açan kampanya

Altınevler Projesinin satışlarından büyük başarı elde eden Kuran Grup, şimdi ikinci etap Altınpark projesine start veriyor.

Deniz, kaplıca ve ormanın buluştuğu Altınevler projesinden büyük başarı elde eden Kuran Grup, şimdi ikinci etabın satışlarına da başladı. Altınpark adı verilen projede ikinci etapta Türkiye’de ve dünyada farklı bir yenilik yapacaklarını, gayrimenkulde bir çığır açacaklarını, böylesinin dünyada görülmediğini belirten Kuran Grup Genel Müdürü Fatih Kuran, “Herkes konuşur biz yaparız, banka garantili kira getirisi sunuyoruz. Altınevler Projemizde satışlarımız hemen hemen tamamlandı. Altınpark projemizle yatırımcının riskini tamamen sıfırlıyoruz, kira garantisi sağlıyoruz. Banka teminatlı kira garantisiyle ve inşaatın bitmesi beklenmeden üye olan herkese anında kirasının bankadan ödenmesini sağlıyoruz” dedi. Getirecekleri dünyada eşi benzeri görülmemiş bu sistemle ortalama 200 bin TL olan bir gayrimenkule 1200 TL’lik bir kira garantisi verdiklerini belirten Fatih Kuran, “Kuran Grup, şimdiye kadar söz verdiği, taahhüt ettiği her şeyi yerine getirdi. Termal alanında Türkiye’nin en kısa zamanda bitirilen Armodies projesinde insanlar bizim verdiğimiz sözlerimizin yerine getirdiğimizi bizatihi gördü. Altınevler Projesinden sonra start verdiğimiz Altınpark projemizde de yine ne kadar güvenilir bir firma olduğumuzu dünya alem görecek” diye konuştu.

 

Gayrimenkul yatırımlarının Türkiye’nin ekonomik şartlarında en çok kazandıran yatırımları olduğuna dikkat çeken Kuran, “2006 yılında bir dolar 1470 TL idi, bir euro  1922 TL idi, bir çeyrek altın ise 27.53 TL idi. 2016 yılında dolar yüzde 234 kazandırmış, euro yüzde 189 kazandırmış  , çeyrek altın yüzde 446 kazandırmış, gayri menkul ise yüzde 540 kazandırmış durumdadır” açıklamasını yaptı.

 

Projelerinin Armutlu’nun ve Yalova’nın en büyük termal, doğa ve deniz projesi olduğunu vurgulayan Kuran, detayları ise şöyle açıkladı: “İstanbul-İzmir Otoyol projesi Yalova bölgesindeki arsa, konut ve tarım arazilerinin fiyatlarının yükselmesine neden oluyor. Bölge Turizm Alanı ilan edilmiş ve 2023 Türkiye Turizm Stratejisi ve Eylem Planı 2007-2013 çalışmalarında Yalova bölgesi Termal Turizm Master Planı kapsamında desteklenecek

 

 Armutlu Belediye'si tarafından termal turizm yatırımcılarının ihtiyacını karşılamak üzere 3.000 kişilik yatak kapasitesine cevap verecek şekilde ARJESS projesi geliştirilmiştir.

 

 İstanbul-İzmir otoyolu projesi kapsamındaki körfez köprüsünün 2015 yılı içinde açılacak olması Armutlu'ya olan yatırımları da gözle görülür bir artış olmuştur. Son 5 yıl içinde bölgedeki arsa rayiçleri %400 oranında prim yapmış durumda. 2010 yılında yaklaşık 75 TL olan imarlı konut arsası rayiçleri şuanda ortalama 400 TL 'ye ulaşmış durumda.

 

 Yine 2010 yılından bu yana alınan yapı ruhsatlarına bakıldığında, yapılan konut sayısında da ciddi bir artış gözlemlenmektedir.  %500 artış göstermiştir Türkiye'nin yeşili, maviyi ve kaplıca suyunu bir arada bulunduran ender noktalarından biri  olan Armutlu'ya yerli ve yabancı fonlar çeşitli projeler geliştiriyorlar. Başta turizm projeleri olmak üzere, termal ve sağlık turizmi barındıran projeler, yaşlı bakım evleri, Avrupa'lı emeklilerin kaplıca tedavilerine cevap verecek sağlık tesisleri  hayata geçmek için üzerlerinde titizlikle çalışılıyor”

 

 

fdghs.jpg

 

Yatırımcıların cazibe merkezi

Küresel bir durgunluk ve yavaşlamanın yaşandığı dünya ekonomisi, resesyon ile boğuşurken, jeopolitik konumu, Avrupa, Asya ve Ortadoğu eksenindeki köprü pozisyonu dolayısıyla Türkiye, lojistik fırsatlarıyla yatırımcıların cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

 

İstanbul’dan bir adım uzakta, deniz, orman ve kaplıca fırsatlarının merkezi olan Yalova Armutlu, turizm alanındaki yatırım fırsatlarıyla dikkat çekiyor. Daha önce burada sağlık ve termal turizmin zirve projelerinden birisine imza atan Kuran Grup, Koyundere mevkiinde yeni bir projenin daha startını vermişti

 

Türkiye’nin sağlık turizminde yeterince yatırım fırsatlarını kullanmadığına dikkat çeken Kuran, “Türkiye, jeotermal su kapasitesi açısından dünyanın gözbebeği bir ülkedir. Fakat, “Su akar, Türk bakar” şeklinde bize atfedilen söz, maalesef doğrudur ve ne yazık ki, Avrupalıların dört gözle beklediği bu avantajları kullanma noktasında, yatırım imkanları açısından çok zayıf durumdayız. Türkiye’nin bir çok lokasyonunda termale turizm kapasitemiz olabilecekken, hiçbir yatırımcının bu noktada elini taşın altına sokmamış olması çok garipsenecek bir durumdur. Şifalı jeotermal suları, turizm tesisleri ve devremülk projeleri ile  öne çıkan Armutlu’da çok ciddi yatırımlar hızla yükseliyor. Marmara bölgesinin en temiz denizine sahip kıyı ilçelerinden birisi olan ilçe denizi , kaplıcası ve doğasıyla dört mevsimi bir arada yaşayan ender yerlerden biri olarak dikkatleri çekiyor İstanbul-İzmir Otoyol projesi Yalova bölgesindeki arsa, konut ve tarım arazilerinin fiyatlarının yükselmesine neden oluyor. Bölge Turizm Alanı ilan edildi ve 2023 Türkiye Turizm Stratejisi ve Eylem Planı 2007-2013 çalışmalarında Yalova bölgesi Termal Turizm Master Planı kapsamında desteklenecek Armutlu Belediye'si tarafından termal turizm yatırımcılarının ihtiyacını karşılamak üzere 3 bin kişilik yatak kapasitesine cevap verecek şekilde ARJESS projesi geliştirilmiş durumda. İstanbul-İzmir otoyolu projesi kapsamındaki körfez köprüsünün 2015 yılı içinde açılacak olması Armutlu'ya olan yatırımları da gözle görülür bir artış olmuştur” açıklamasını yaptı.

 

Kuran, “Gayrimenkul, termal turizm alanındaki kalite konseptli yatırımlarıyla öncü bayrağını en yüksek noktaya diken Kuran Grup, yine kalitesini konuştuyor ve Armutlu’da konut projeleriyle yatırımcılara fırsat kapılarını açıyor. Armutlu Koyundere Mevkii’nde muhteşem manzarasıyla, denize sıfır konutlarıyla yatırımcısına kazanç vadeden Kuran Grup Altın Evler’den sonra Altınphark adını koyduğu projesiyle sektördeki deneyimini yansıtacak” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
 • Kasaplara Kurban Kesim Eğitimi
 • Erokspor Esenler İçin Mücadele Edecek
 • "Türkiye'de Her Çocuk Filistin Muhabbetiyle Doğuyor"
 • Kuraş’ta Şampiyonlar Belli Oldu
 • Hafriyat Kamyonlarına Sıkı Takip
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA