Bugün 15 Ağustos 2018 Çarşamba
 • İstanbul23 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  243,842
  %-0.07
 • Dolar
  6,4985
  %-7.15
 • Euro
  7,3766
  %-7.49
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurtulmuş: Hükümet istese kriz çıkartamaz
28 Mart 2012 Çarşamba 19:42

Kurtulmuş: Hükümet istese kriz çıkartamaz

HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, "Türkiye'de hükümet istese dahi kriz çıkartamaz" dedi.

HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Kurtulmuş, "Türkiye'de hükümet istese dahi kriz çıkartamaz. Çünkü, Türkiye'nin içinde bulunduğu kültürel ve stratejik şartlar, bölgedeki karışıklıklar Türkiye'nin bir ekonomik krize doğru gitmesine mani oluyor" dedi.

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kırklareli'de ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel'i ziyaret eden Kurtulmuş, ziyarette hazır bulunan oda başkanları ile görüşerek kendilerinden bölgenin sorunlarını hakkında bazı bilgiler aldı. Genel Başkan Kurtulmuş, ziyarette bir konuşma gerçekleştirdi. Türkiye'nin önümüzdeki dönemde birikmiş sorunlarını çözebilmesi gerektiğini belirten Kurtulmuş, bunun için siyasetin önünde çok ciddi imkanlar olduğunu söyledi. Kurtulmuş, Türkiye'de siyasetin önce üslubunu düzeltmesi gerektiğini belirterek, "Kavgayı, gürültüyü bir kenara bırakarak, Türkiye siyasetinin birikmiş sorunlarını çözecek performansı göstermesi gerektiğini ifade ediyoruz. HAS Parti olarak baştan itibaren de en çok üzerinde durduğumuz hususlardan birisi budur" diye konuştu.

Ziyaretin ardından Ticaret Borsası Salonu'nda kısa bir söyleşi yapan Prof. Dr. Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Türkiye'deki temel sorun, Türkiye'deki siyasal sistem ile halkın farklı kesimleri arasındaki anlaşmazlık ve uzlaşmazlıktır. Öncelikli olarak Türkiye'de bunun ortadan kaldırılması gerekir. Devlet ve millet kaynaşmasının temin edilmesi gerekir. Bunun içinde kayıtsız şartsız milletin yegane temsilcisi olduğu bir siyasal sistemin kurulması şarttır. Türkiye'de ekonomi rakamsal olarak gelişiyor, ancak büyüyor ama halka paylaşım açısından adaletli değil. Büyüklerin daha çok büyüdüğü, küçüklerin giderek ezildiği, orta direğin yok olduğu bir ekonomi sistemi ile karşı karşıyayız. Bunun nedeni yanlış bir ekonomi modelinin uygulanmasıdır. Bu modelin değiştirilerek Türkiye'de üretimi, istihdamı ve ihracatı esas alan yeni bir ekonomik sistemin kurulması mecburiyeti vardır. Türkiye'de hükümet istese dahi kriz çıkartamaz. Çünkü, Türkiye'nin içinde bulunduğu kültürel ve stratejik şartlar, bölgedeki karışıklıklar Türkiye'nin bir ekonomik krize doğru gitmesine mani oluyor. Sürekli dışarıdan gelen sıcak para ve bu para son zamanlarda azaldı. Gelen bu sıcak para, Türkiye üzerinde bir takım büyük ekonomik güçlerin faaliyetlerini sürdürüyor. Kalıcı bir ekonomik istikrara kavuşa bilmemiz için üretiyor olmamız lazım. Gençlerimizin istihdam ediliyor olması lazım. Tüm üretilen mallarımızın dünya sisteminde rekabet ederek satabilmemiz lazım. Bunu sağlayacak bir ekonomik programda kurulmak durumundadır. Bu iki meseleyi Türkiye'nin ana meseleleri olarak görüyoruz. İnşallah bu noktada mevcut uygulamalardan daha ileride, daha demokratik, daha katılımcı bir sürecin başlamasını ümit ediyoruz."

HABER 7

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
 • 100 gündür makam aracı yerine bisiklet kullanıyor!
 • İstanbul’da Hava Parçalı Bulutlu
 • TEM Otoyolu yan yollarla rahatlatılacak
 • İBB’den Başakşehir’e Katı Atık Aktarma İstasyonu
 • 12 Dalda 12 Madalya
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA