Bugün 18 Haziran 2018 Pazartesi
 • İstanbul21 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  194,542
  %-0.04
 • Dolar
  4,7355
  %1.16
 • Euro
  5,5009
  %0.91
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saadet Meclise girmezse yarın bugünden kötü olur
04 Nisan 2016 Pazartesi 14:55

Saadet Meclis'e girmezse yarın bugünden kötü olur

Sadet Partisi 3.olağan kongresinde, Saadet partisi İlçe Başkanlığına Orhan Babacan seçildi. Programda Hasan Damar, Milli Görüş Hareketi Meclise girmediği müddetçe yarının bugünden daha kötü olacağını söyledi.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, İlçe Başkanı Orhan Babacan'ın açılış konuşmasıyla devam etti. Babacan konuşmasında, "Biz Erbakan Hocanın bıraktığı davanın temsilcileriyiz. Biz insanların şahsiyetleriyle değil, zihniyetlerine karşı mücadele ediyoruz. Biz kuvvetten yana değiliz, haktan yanayız. Ne kadar oy alırsak alalım biz güçlüyüz. Amerika'da bizden korkuyor Almanya'da bizden korkuyor." dedi. Babacan,  “Çelikleşmiş olan Saadet Partisi kadroların “Yaşanabilir Bir Türkiye”, “Yeniden Büyük Türkiye” ve “Yeni Bir Dünya” hedeflerini gerçekleştirmek için Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın gösterdiği yolda takatinin sonuna kadar çalışmaları gerektiğini hatırlattı. Orhan Babacan, eski İlçe Başkanı Yusuf Güşen'e plaket takdim ederek iki dönemdir yaptığı özverili çalışmalardan ötürü tebrik etti.

 

saadet-3.jpg

 

Necmettin Erbakan'ın siyasi çalışmalarından değişik karelerin yer aldığı slâyt gösterisi salonda bulunan yüzlerce kişiye duygu dolu anlar yaşattı. Slâyt gösterisinden sonra kongreyi yürütecek divan heyeti oluştu. Divan Başkanlığına Abdullah Akçay, yardımcı olarak Selçuk Baş, kâtip üyeliklere de Recep Peker ve Feyzullah Sülün seçildi.  Programda Avrupa Milli Görüş Teşkilatı'nın kurucusu olan, Milli Görüş camiasının önemli hatiplerinden Hasan Damar’ın yaptığı coşkulu ve duygusal konuşma salondaki katılımcılar tarafından dakikalarca alkışlandı.

 

saadet-2.jpg

 

 

Saadet Meclise girmezse yarın bugünden kötü olur

 

Darul Erkamı temsil eden Erbakan Hocanın emaneti olan Milli Görüş Hareketi meclise girmediği müddetçe yarının bugünden daha kötü olacağını ifade eden Hasan Damar, konuşmasının devamında, "Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Şu anda tespitlerime göre önemli iki tane meseleye ihtiyacımız var. Birincisi, davamıza sadakat konusunda takatimizin sonuna kadar gayret etmek. İkincisi, emir ve komuta sisteminde Allah'a ve Kur'an’a bağlı olan bu davanın önünde, bu davanın liderleri olan kardeşlerimize itaat etmek. Bu iki şeyi hallettik mi işimiz kolaylaşır. Allah'ın izniyle çorap söküğü gibi gelir arkası. Çünkü bu ülkeyi felaketlerden, sıkıntılardan kurtaracak tek hareket Milli Görüş Hareketi'dir. Son nefesimize kadar liderimiz nasıl şehadet parmağını kaldırıp dava, dava, dava demişse biz de kadar şehadet parmağımızı kaldırıp dava diyeceğiz inşallah." dedi.

 

saadet.20160404150146.jpg

 

Konuşmaların ardından İlçe yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile il kongre asil ve yedek üyeleri okundu. Tek aday, tek liste, delegenin onayına sunularak yönetim yeniden şekillendirildi ve Orhan Babacan Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanlığına seçildi.

 

saadet-4.jpg

 

Çok sayıda basın mensubu ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı programa, Saadet Partisi Genel Başkan Baş Danışmanı Harun Macit, GİK Üyesi Ali İhsan Gündoğdu, GİK Üyesi Mustafa Kaya, AGD İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut, SP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Abdulkadir Çelebi, İl yönetim kurulu üyeleri ve bazı komşu ilçe teşkilatlarının başkanları ile yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA