Bugün 15 Ağustos 2018 Çarşamba
 • İstanbul23 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  243,842
  %-0.07
 • Dolar
  6,4985
  %-7.15
 • Euro
  7,3766
  %-7.49
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversiteden Destek Kart projesine katkı
27 Mart 2012 Salı 12:45

Üniversiteden 'Destek Kart' projesine katkı

Başakşehir Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi ailelere verdiği 'Destek Kart' ve vatandaşların atıkların yeniden kazanılması konusunda bilinçlendirildiği 'Geri Dönüşüm Bilgilendirme' projelerine Kemerburgaz Üniversitesi'nden destek geldi.

Başakşehir Belediyesi'nin projeleri üniversiteler tarafından da takdir ediliyor. Kemerburgaz Üniversitesi öğrencileri 'Sosyal Sorumluluk Dersleri' kapsamında belediyenin sürdürdüğü projelere konuk oluyor. Geri dönüşüme yönelik çalışmalar ile "Destek Kart" bünyesinde ailelere yapılan yardım çalışmalarını yerinde inceleme fırsatı buluyor.

Öğrenciler geri dönüşümün nasıl olduğu ve vatandaşlara düşen sorumlulukları hem öğreniyor hem de öğretiyor. Başakşehir Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nce mahalle bazında yürütülen "Geri Dönüşüm Bilgilendirme" çalışmalarına katılan üniversite öğrencileri, mart ayından itibaren, her hafta cuma günleri düzenli olarak çalışmalara katılıyor.

Boğazköy Mahallesi'nde başlayan bilgilendirme çalışmaları, Bahçeşehir, Göçmen ve Deprem Konutları, Çamlıca Evleri-Yeditepe Evleri-Başakşehir Konutları, Onurkent, Güvercintepe-Tekstilkent bölgelerinde de sürdürülecek. Önce çalışmalara katılan öğrencileri, belediye görevlileri projenin işleyişiyle ilgili çalışmalar hakkında bilgilendiriyor.

İkinci aşamada tanıtıcı yaka kartı, bilgilendirme broşürü ve mavi geri dönüşüm poşetlerinden oluşan ekipmanları verilen öğrenciler, profesyonel ekiplerle tek tek konutları ziyaret ederek geri dönüşüm poşetleri ve el broşürlerinin dağıtımına katkıda bulunuyor. "Geri Dönüşüm Bilgilendirme Projesi"nde apartman görevlilerine de konuyla ilgili bilgilendirme yapılarak gerekli ikazlar yapan öğrenciler, katıldıkları bu uygulamadan oldukça memnun olduklarını belirtti.

Mart ayı sonunda incelemelerini bitirecek birinci gruptan sonra, üniversitesinden gelen ikinci grup nisan ayında da devam edecek belediyenin programlarına katılacak.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen "Destek Kart" projesi çalışmalarına da katılan Kemerburgaz Üniversitesi öğrencileri, müdürlük yetkililerince proje ile ilgili bilgilendirildikten sonra ekiplerle sahada gerçekleştirilen çalışmalara katılıyor. Öğrenciler, 'Destek Kart' ile ilgili bilgilendirildikten sonra sahada anket çalışmalarına destek veriyor. Bölgede yaşayan dar gelirli vatandaşlar ile yüz yüze iletişimde bulunuyor. Öğrenciler ayrıca elde edilen verilerin ofiste değerlendirilmesi ve elektronik ortamda kayıt altına alınması ile ilgili çalışmalara da katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
 • 100 gündür makam aracı yerine bisiklet kullanıyor!
 • İstanbul’da Hava Parçalı Bulutlu
 • TEM Otoyolu yan yollarla rahatlatılacak
 • İBB’den Başakşehir’e Katı Atık Aktarma İstasyonu
 • 12 Dalda 12 Madalya
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA