Bugün 20 Haziran 2018 Çarşamba
 • İstanbul28 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  194,235
  %0.08
 • Dolar
  4,7373
  %0.12
 • Euro
  5,4912
  %0.33
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yerel Basın turu start verdi
29 Mart 2012 Perşembe 10:48

Yerel Basın turu start verdi

İstanbul İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi ilçelerdeki Yerel Basın ile bir araya gelerek yatırımları ve yeni projeleri konuşuyor.

Arnavutköy Kuzu Sofrası’nda gerçekleştirilen yerel medya toplantısına İl Genel Meclis Başkanı Hasan Hüsamettin Koçak, İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, Arnavutköy İl Genel Meclisi Üyeleri Nail Çamlı, Reşit Karabalık, Müfit Taşkın, İstanbul Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Bekir Kaplan ve Arnavutköy Yerel Basın temsilcileri katıldı.

“Türk insanımızın hizmetindeyiz”

Açılış konuşmasını İl Genel Meclis Başkanı Hasan Hüsamettin Koçak yaptı. Konuşmasında İstanbul İl Özel İdaresi’nin yapmış olduğu yatırımlardan bahseden Koçak, İstanbul İl Özel İdaresi`nin karar organı olan İl Genel Meclisi’nin çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Konuşmasını sürdüren Koçak, ilçelerdeki ihtiyaçların tespitleri için İlçe Emniyet Müdürlüğü ve siyasi parti  temsilcilerinden görüşlerini alıyoruz. Daha sonra kaymakamlıklar, muhtarlıklardan da görüş alarak neye ihtiyaç varsa onu yapıyoruz ve kendilerine teslim ediyoruz. Burada olmaktan çok memnunum, dedi.

 

 
İl Genel Meclis Üyesi Raşit Karabalık, Bizler Arnavutköy’de spor kompleksinden tutun hastaneye kadar bir çok yatırım yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Daha çok hizmet getirmek için elimizden geleni yapacağız diyerek konuşmasını bitirdi.

 
İl Genel Meclis Üyesi Nail Çamcı, Raşit Karabalık`ın dediği gibi elimizden geleni yapıyoruz. Ağırlıklı olarak mahalle, köy, teşkilat temsilcileri sorunları varsa bizlere ulaştırıyor. Biz de bunun mücadelesini veriyoruz. Bir tane daha yatırım almak için uğraşıyoruz, dedi.

Nail Çamcı`nın ardından İstanbul Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Bekir Kaplan konuşma yaptı. Kaplan, ajans hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra, yerel medya ile de haber akışı sağlamamız gerekiyor. Toplanmamızdaki en büyük amaç bu dedi. Türkiye’nin ilk tablet gazetesini çıkarıyoruz. Haberlerimizin içerisinde video görüntülerinin olduğu bir uygulama olacak. Geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyor, sözü İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya’ya bırakıyorum dedi.
 


 

 “Bugün birçok ilki yaşıyoruz”

İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, konuşmaya bugün bir çok ilki yaşıyoruz diyerek başladı. İstanbul İl Özel İdaresi`nin yatırımlarını Sayın Valimizin başkanlığında her hafta Çarşamba günü saat 09.00’da yerinde göreceğiz. Bugün Bahçelievler’deydik. Şu anda da çok önemli bir projemiz var. Eğer bir sorun yaşanmazsa 2012 sonunda bitireceğiz. İstanbul’a yeni bir hastane daha kazandırdık. 6 yeni okulumuz var. Bahçelievler`deki fizik tedavi hastanesini yeniden yapacağız, dedi. Kaya, ikinci ilki de burada birlikte yaşıyoruz. Yerel medya ve bizler böyle toplanarak ilçe hakkında sohbet edeceğiz. Herkese teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum dedi. Genel Sekreter Kaya, İstanbul Ajansı’nda  kamu kurum ve kuruluşların haberleri yer alıyor. Sizler de bu haberlerden faydalanıyorsunuz ve daha fazla faydalanmanız için İstanbul Ajansı sizler için çalışmaya devam edecek. İstanbul Ajansı Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. İstanbul Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Bekir Kaplan`a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu`ya, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Hüsamettin Koçak`a ajansa destek olduğu için ayrıca teşekkür etmek istiyorum, dedi.

Yatırımlarla ilgili konuşan Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü: 2003 yılından bu yana 600’den fazla okulun tadilatı yapıldı. Yeni yaptığımız, yapmakta olduğumuz 1227 okul ve 40 bin derslik var. 2012 yılında 400 milyon olan İl Özel İdaresi bütçesiyle, İl Genel Meclisi’ndeki eğitim, sağlık, spor komisyonlarının çalışmalarıyla ihtiyaçlar belirlenir ve buna göre de yatırımlarımız ortaya çıkar diyerek konuşmasını bitirdi.
 

Yerel Medya adına konuşan Arnavutköy`de kurulan YERMED Başkanı Hasan Terzi, Sayın Meclis Başkanımızın, Sayın İl Özel İdaresi Genel Sekreterimizin ve Arnavutköy`ün değerli İl Genel Meclisi Üyeleri`nin burada, aramızda olmalarından dolayı mutluluk yaşıyoruz, dedi. Terzi, İstanbul Ajansı`nın yaptığı çalışmalardan da çok memnunuz ve bize sağlamış oldukları katkılardan dolayı İstanbul Ajansı`na ve Genel Yayın Yönetmeni Bekir Kaplan`a da ayrıca teşekkür ediyoruz, dedi.
 

Bu samimi bir havada geçen yerel medya buluşması hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.
 

 İstanbul Ajansı                                             

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
 • Altınşehir’de çifte sevinç
 • Geleceğin yazılımcıları Living Lab’de yetişiyor
 • ‘Son Başbakan’ talimat verdi, proje hemen başladı
 • Uyuşturucu ile mücadele için destek istiyorum
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA