Bugün 15 Ağustos 2018 Çarşamba
 • İstanbul23 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  243,842
  %-0.07
 • Dolar
  6,4985
  %-7.15
 • Euro
  7,3766
  %-7.49
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zeytinburnu CHP, Metin Doğanla devam dedi
28 Mart 2012 Çarşamba 19:08

Zeytinburnu CHP, Metin Doğan'la devam dedi

34. olağan kongresini gerçekleştiren CHP Zeytinburnu İlçe Örgütü, mevcut ilçe başkanı Metin Doğan'la yola devam dedi. Kongrede diğer aday Hüseyin Kaplan, tüzükte belirtilen yüzde 10'luk delege desteğini alamayınca seçime tek adayla gidildi

34. olağan kongresini gerçekleştiren CHP Zeytinburnu İlçe Örgütü, mevcut ilçe başkanı Metin Doğan'la yola devam dedi. Kongrede diğer aday Hüseyin Kaplan, tüzükte belirtilen yüzde 10'luk delege desteğini alamayınca seçime tek adayla gidildi. İlçe başkanlığı görevini iki dönem sürdüren Metin Doğan, 311 delegenin oyunu alarak yeniden seçildi.
CHP Zeytinburnu İlçe Örgütü’nün Öğretmenler Evi’nde gerçekleştirdiği ve zaman zaman sert tartışmalara sahne olan 34. olağan kongresinde, mevcut ilçe başkanı Metin Doğan 3. dönemde de yeniden seçilerek güven tazeledi. Divan Başkanlığını Cemal Canpolat’ın yürüttüğü kongreye, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan ile Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat, DP Zeytinburnu İlçe Başkanı Temel Yavuz Kotaloğlu, Zeytinburnu Esnaf Odası Başkanı Tacettin Akdağ, CHP Zeytinburnu eski ilçe başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

 Kaplan yeterli desteği alamadı

İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunun ardından çalışma roporunun okunmasıyla devam edilen kongrede divanın seçilmesiyle birlikte konuşmalara geçildi. Kongrede konuşan konuk milletvekilleri CHP'nin iktidar olması için daha fazla 'çalışma' ve 'birlik' mesajı verirken, kürsüde söz alan delegeler ise, örğütün yerelde yaptığı çalışmalara değindi. Mevcut yönetimin 'yeteri kadar çalışmadığı' konusunda zaman zaman sert eleştiri ve tartışmaların da yaşandığı Kongrede, adaylığını açıklayan Hüseyin Kaplan, delegelerden yeterli desteği alamadığı için elendi. Böylece tek liste ile seçime gidildi.


Doğan: Alnımın akıyla buradayım

Tek listeyle seçime giren Metin Doğan konuşmasında, kürsüde yapılan eleştirilere de yanıt verdi. “Hiçbir zaman kürsülerin arkasına saklanıp konuşma yapmadım” diyerek sözlerine başlayan Doğan, “Zeytinburnu’nda iki dönemdir ilçe başkanlığı yapıyorum. Buraya tekrar gelmek için mangal gibi yürek lazım. Namuslu işler yapmak ister burası. Ben size karnımdan değil yüreğimden konuşacağım. Çünkü, buradan sizin yüreğinizden aklanarak çıkmak istiyorum” diye konuştu.


CHP’yi hak ettiği yere çıkardık

İki dönem önce CHP Zeytinburnu İlçe Örgütü'nün 150 delegesi olduğunu, göreve geldikten sonra yaptığı çalışmalarla delege sayısını 400’lere çıkardıklarını aktaran Doğan şöyle konuştu; “Biz göreve geldiğimizde Zeytinburnu Belediyesi’nde 5 meclis üyemiz varken bunu 15’e çıkardık. İl Genel Meclis Üyemiz bir tane iken bunu da 3’e çıkardık. AKP’nin de İl Genel Meclis üyesi 4 tanedir. Bizden önce Zeytinburnu Adliye Meydanı’nda bir defa bile miting yapılmazken biz meydanda 6 defa miting yaptık. CHP olarak sokakları, okulları gezdik yani CHP olarak her yerde olmaya çalıştık."Doğan demokratik ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile çalışmalar yaptığını, yaptıkları bu çalışmaları bir kitapçık halinde herkese sundurlarını da sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Mahmut Kocatürk’ü de yad eden Doğan konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “Hedefimiz 2014 yılı yerel seçimidir ve bugünden itibaren çok çalışarak ilçede belediyeyi alacağız. Recep Paşa'ya karşı Kılıçtaroğlu aslanlar gibi mücadele veriyor. Zeytinburnu'ndaki bir kardeşiniz olarak hem Ankara'daki Recep paşanın hem de Zeytinburnu'ndaki Murat paşanın iktidarını yıkmak için buradayız.”
Konuşmalardan sonra oylamaya geçildi. Metin Doğan, 311 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi.
Yeni yönetim ise şu isimlerden oluştu; Şermin Aktaş, Süleyman Çiftçi, Elif Demirsoy, İmam Doğan, Barboros Doğruel, Arzu Geygel, Asım Güven, Tülay İvdik, İlhan Karadeniz, Mustafa Kemal Özergin, Zekiye Palancı, Cengiz Pektaş, Hakan Vardar, Bület Yalçınkaya, Selamettin Yeniyol, Nafiz Yılmaz.
İl Delegeleri;  Özgür Aydın, İlkay Biber, Ziya Disanlı, Selahattin Erbaş, Mustafa Fazlıoğlu, Osman Genç, Ali Güzelci, Ali Taşkın, Adnan Türkoğlu.

Mukadder Anadolu/Kent Yaşam

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
 • 100 gündür makam aracı yerine bisiklet kullanıyor!
 • İstanbul’da Hava Parçalı Bulutlu
 • TEM Otoyolu yan yollarla rahatlatılacak
 • İBB’den Başakşehir’e Katı Atık Aktarma İstasyonu
 • 12 Dalda 12 Madalya
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 212 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 4863936 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA